Z utęsknieniem, jak każdego roku wsłuchujemy się w słowa anioła:
"Oto zwiastuję wam radość wielką, (...) Dziś w mieście Dawida   narodził się nam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan".
Radość nasza łączy się z zastępami aniołów, które wielbiły Boga słowami: "Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom  Jego upodobania".
Narodziny Syna Bożego - to wyraz upodobania sobie Boga w ludziach - wszystkich ludziach - wszystkich czasów - wszystkich nacji i wyznań bez wyjątku. Przyjmijmy Ewangelię Bożego Nauczyciela.
Przyczyńmy się do zaistnienia lepszego, doskonalszego społeczeństwa ludzkiego na ziemi.
Przeżywając Święta Bożego Narodzenia "wyraźmy naszą głęboką i mocną wiarę w opatrzne rządy Boga Wszechmocnego, Dobrotliwego i Miłosiernego, Ducha Świętego i wiarę w Jezusa Chrystusa, który w Betlejem przyszedł w nędznych warunkach na świat, aby ludziom powiedzieć że nie potęga materialna ale głęboka wiara w prawa Boże, w miłość Bożą, sprawiedliwość Bożą i Miłosierdzie Boże jest silną podporą, silnym oparciem "nie tylko dla jednostki ale dla każdego narodu, każdego ludzkiego społeczeństwa".

Szczęść Boże

Z Najserdeczniejszymi Życzeniami

Administrator Diecezji Krakowsko - Częstochowskiej
Kościoła Polskokatolickiego w RP

Ks Inf. mgr Antoni Norman

Zapisz

W niedzielę 29 maja 2016 podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 Proboszcz Parafii Ks. Inf. Antoni Norman poświęcił ufundowaną przez Państwa Anetę i Roberta Kuchna chrzcielnicę.

W niedzielę 22 maja 2016 roku 22 dzieci z naszej parafii podczas uroczystej mszy św. przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej.

wielkanoc